(Foto)ohlédnutí za čtením s hasiči

Zveřejněno: 4.1.2023

Cyklus "Spolky (čtou) dětem" pomalu finišuje. Předposledním spolkem, který se v rámci cyklu představil a pro děti připravil program, na který hned tak nezapomenou, byli hasiči. 

Celý program proběhl na hasičské zbrojnici.

Ve "velké" klubovně nám hasiči přečetli pohádku "Vtipálek" z knihy "Hasičské pohádky" od Zuzany Pospíšilové. Z příběhu plynulo jasné ponaučení - Nikdy nevolejte na tísňovou linku zbytečně nebo jen z legrace!

Poté následovalo pár "ověřovacích" otázek a prohlídka hasičárny. 

Ta začala v "malé" klubovně, kde mají hasiči vystavené poháry. Dále jsme pokračovali do přízemí - do šatny, kde nejvíce zaujaly připravené boty s kalhotami a ukázka toho, jak se do nich hasič obouvá/obléká. Poté jsme se přemístili do garáží, kde jsme si postupně prohlédli hasičská vozidla a jejich vybavení - od hadic, přes sekery, pily, lana, svítilny, po rozpínáky a nůžky na stříhání plechů. Odvážlivci si nechali nasadit vakuové dlahy, všechny děti využily možnost vlézt si do kabiny. 

Hasiči pamatovali doopravdy na všechno. V závěru programu dětem rozdali medaile, omalovánky a puzzle, aby si odnesly něco na památku. Mlsání jsme tentokrát "odbyli" novoročním přípitkem, v rámci kterého jsme si každý dal po štamprli Kofoly. 

Programem, který si pro nás hasiči připravili, všechny přítomné (dospělé) utvrdili v tom, že hasiči jsou zkrátka všestranně nadaní - že si umí poradit se vším. S požáry, s odstraňováním popadaných stromů, bodavým hmyzem i s přípravou programu pro děti. Hasiči, děkujeme. Za čtení, za program, za vaši práci!

Ptáci a jejich svět

Zveřejněno: 4.11.2022

V knihovně je k vidění výstava fotografií "Ptáci a jejich svět". Přijďte se podívat. Stojí to za to! Autorkou fotografií je brněnská výtvarnice Jitka Havlová. Výstavu si můžete prohlédnout v otvírac...
Zobrazit celé

Spolky (čtou) dětem

Zveřejněno: 7.9.2022

Jako z nebe nespadl učený, nespadl z něj ani čtenář. Naučit se číst je jedna věc, rozumět tomu, co čteme, je věc druhá. Můžeme rozumět tomu, co čteme, ale když nás to nebaví, tak nás to nebaví. Ve čte...
Zobrazit celé