(Foto)ohlédnutí za besedami s Jitkou Havlovou

Zveřejněno: 21.4.2023

Od listopadu loňského roku v knihovně probíhala výstava fotografií výtvarnice Jitky Havlové "Ptáci a jejich svět".
Jako poslední si fotografie mohli prohlédnout žáci 1. st. ZŠ Bystré, a to v rámci besed, které jsme pro uspořádali v úterý 18. dubna.
Paní Havlová dětem o ptácích zejména vyprávěla, ale řadu z nich přiblížila i prostřednictvím svých krátkých filmů. Děti si mohly prohlédnout různá hnízda, potěžkat si, kolik váží králíček nejmenší, sýkorka či dlask, vyzkoušet maskovací stan. Zaznělo neuvěřitelné množství zajímavostí a postřehů. Některé děti o ptácích věděly tolik, že o nich paní Havlová mluvila jako o budoucích ornitolozích. Možná se jimi stanou, možná ne. Chovat se tak, aby ptáků neubývalo, se můžou a snad i jednou budou tak jako tak.

Pokud se vaše dítě zúčastnilo, beseda se mu líbila a zajímala by ho, popř. vás, další filmy a videa paní Havlové, má svůj kanál na YouTube. Stačí zadat její jméno.

Podpořte dobrou věc, podepište petici Za příspěvek na léčbu celiakie

Zveřejněno: 14.6.2023

O Noci kostelů se mě jeden z návštěvníků zeptal, zda bych nechtěla podepsat petici Za příspěvek na léčbu celiakie. Podepsala jsem, protože vím – naštěstí jen z druhé ruky – jak dokáže znepříjemnit ...
Zobrazit celé

Zprostředkování MVS zpoplatněno paušální částkou

Zveřejněno: 2.1.2023

Milí čtenáři, řada z vás využívá meziknihovní výpůjční služby. Zprostředkování MVS vás dosud stálo pouze poštovné. Od 1. 1. 2023 bude zpoplatněno paušální částkou. Jedna zásilka vás vyjde na 80 Kč (p...
Zobrazit celé