(Foto)ohlédnutí za čtením se sokoly

Zveřejněno: 8.2.2023

První únorové úterý proběhlo poslední čtení v rámci cyklu „Spolky (čtou) dětem“.

Sokolové nás pozvali do sokolovny a připravili pro nás – mimo jiné – pohybové aktivity.

Za sokoly se čtení ujal pan Vratislav Dittrich, který dětem přečetl kapitolu z knihy Můj dres číslo 1, autobiografie brankářské legendy Iva Viktora. Následně třemi otázkami ověřil, jak pozorně poslouchaly. Odpovědět pro ně nebyl nejmenší problém. Poté dětem četla paní Jiřina Leinweberová – vybrané pasáže z knihy Góóól!, populárně-naučné knihy o fotbale. Děti se tak dozvěděly základní fakta o hře i pár zajímavostí, např. kdy a kde vznikl moderní fotbal. Následovalo plnění pohybových aktivit na šesti stanovištích. Na stanovišti U vrabčáka děti skákaly po jedné noze, U pavouka lezly po žebřinách atd. Byly by vydržely sportovat déle, ale kolem šesté byl nejvyšší čas rozdat zasloužené odměny a odměnit děti, které se čtení se spolky účastnily pravidelně – něčím pěkným na památku, hrou Veselá prasátka.

Pokud se vám čtení se sokoly, kterým tímto ještě jednou děkujeme, potažmo celý cyklus líbil, jsme rádi a rádi vás uvidíme zase někdy příště, na nějaké další akci, nebo „jen“ v knihovně.

Zprostředkování MVS zpoplatněno paušální částkou

Zveřejněno: 2.1.2023

Milí čtenáři, řada z vás využívá meziknihovní výpůjční služby. Zprostředkování MVS vás dosud stálo pouze poštovné. Od 1. 1. 2023 bude zpoplatněno paušální částkou. Jedna zásilka vás vyjde na 80 Kč (p...
Zobrazit celé