Na co se můžete těšit v březnu?

Zveřejněno: 23.2.2023

Březen je měsícem čtenářů. V Bystrém zejména dětských. Po úspěchu loňských březnových čtení, kdy jsme dětem četli prosvětlovací a popletené pohádky, a po cyklu „Spolky (čtou) dětem“ přicházíme s pozvánkou na cyklus „Čtení? Na pohodu!“. Vysvětlení názvu je jednoduché – letošní březnová čtení totiž plánujeme pojmout na pohodu, rozuměj bez velkých „cavyků“ kolem. V rámci cyklu si postupně přečteme tři obrázkové knížky, toť vše.

První čtení proběhne po jarních prázdninách, v úterý 14. března. Přečteme si knihu „Duchové neklepou na dveře“. V rámci druhého, které proběhne o týden později, v úterý 21. března, sáhneme po knize „Smolný den“ a 28., kdy se sejdeme naposledy, přelouskáme knihu Kouzelné pírko. Na programu pouze čtení a prohlížení obrázků. Když dáme dohromady, jaké si z knihy vzít poučení, bude to fajn, když ne, nic se nestane.  

Začátek vždy v 18 hod. v knihovně. S sebou, prosím, přezůvky.

Z pátku 31. března na sobotu 1. dubna proběhne Noc s Andersenem. Zúčastnit se můžou žáci 2.-4. tř. V případě převisu zájemců upřednostníme děti, které jsou registrovanými uživateli knihovny, tedy děti, které si chodí pravidelně vypůjčovat, zúčastňují se akcí apod. Pokud bude zájemců málo, nocování nabídneme i páťákům. Budeme vybírat účastnický poplatek 150 Kč za dítě, z poplatků zaplatíme plánované překvapení. Přihlášky budou k dispozici od 1. března.

Dospělé zveme – v duchu motta akce „Březen – měsíc čtenářů“ „Zpátky do knihoven“ – k „obyčejné“ návštěvě knihovny. Mít možnost přijít, vybrat si něco hezké ke čtení není, jak se ukázalo v letech 2019-2022, samozřejmostí. Během covidu jsme vypůjčovali za dodržování pravidla 3R, přes výdejní okénko i bezkontaktně. Zvládli jsme to, ale zopakovat bychom si to nechtěli. Proto zveme k „obyčejné“ návštěvě. Pokud jste v průběhu uplynulých tří let s knihovnou ztratili kontakt, nemáte platnou registraci, chtěli si ji obnovit a do knihovny zase chodit, v březnu vám registraci prodloužíme zdarma.

Přijďte, těšíme se na vás!

Zprostředkování MVS zpoplatněno paušální částkou

Zveřejněno: 2.1.2023

Milí čtenáři, řada z vás využívá meziknihovní výpůjční služby. Zprostředkování MVS vás dosud stálo pouze poštovné. Od 1. 1. 2023 bude zpoplatněno paušální částkou. Jedna zásilka vás vyjde na 80 Kč (p...
Zobrazit celé