Klikněte pro nastavení vyššího kontrastu zobrazení Klikněte pro nastavení velikosti textu

Nechali jsme si poradit

Zveřejněno: 10.6.2024

Obrátili jsme se na paní Janouškovou, ke které řada z vás dochází s dětmi, aby nám poradila, jaké tituly dokoupit, abychom vám mohli nabídnout knihy a další učební pomůcky, které vám v rámci logopedii doporučuje.  

Některé z knih, které doporučuje, jsme už měli, ty, které šlo dokoupit, jsme dokoupili. Takže u nás nově najdete tituly jako „Já mám v krabici cukr a krupici“, „Logopedické hádanky 2“ nebo „Najdu Edu na posedu“. Ale také kompletní sérii „Péťa“ a některé tituly z edice „Velká knížka pro malé vypravěče“.  Hlavně jsme se ale rozhoupali k pořízení rámečků a vybraných sad LOGICO PRIMO a PICCOLO a cvičné destičky a vybraných pracovních sešitů miniLÜK.

LOGICO PRIMO je určeno dětem od tří let. Je vhodné pro individuální a skupinovou samouku. Procvičuje jemnou motoriku, zrakové a prostorové vnímání. Podporuje evokaci řečového projevu, koncentraci, pozornost a trpělivost. Děti si mohou hrát samy, s partnerem nebo ve skupině. Mohou si vybrat kartu, s kterou chtějí pracovat, samy si určí tempo a dobu pracovní činnosti a samy kontrolují správnost řešení úkolů otáčením karty a porovnáváním barev knoflíků. Touto samostatností ve všech směrech odpadají obavy týkající se přetíženosti, strachu z chyb, demotivace apod. Děti mají celý průběh učení ve vlastních rukách, a proto ho ani jako učení nevnímají. Dokonce jsou úkoly zvoleny tak, aby děti rozuměly, co mají dělat, i bez toho, že jim někdo přečte zadání.

LOGICO PICOLO je učební systém pro předškolní stupeň MŠ a pro 1. stupeň základních a speciálních škol. Skládá se z rámečku a různých souborů, v každém souboru je 16 karet. Mimořádně vhodné pro děti se specifickými poruchami učení, zejména pro dyslektiky, dyskalkuliky, pře reedukaci a při ztišení hyperaktivních dětí. Podporuje rozvoj a reedukace zrakového vnímání, procvičení zrakové percepce a prostorové orientace, logického myšlení, vědomostí, schopností a představivosti.

miniLÜK je otevřený učební systém určený pro děti od 4 let vhodný pro předškolní vzdělávání v mateřských školách a pro první stupeň základních škol. Jak s ním pracovat si můžete přečíst zde.

Pokud se LOGICO a miniLÜK osvědčí, pokud se budou půjčovat, rádi dokoupíme další, nové sady karet s úkoly/pracovní sešity, příp. i rámečky a cvičné desky.

Rámečky LOGICO jsou z odolného plastu, karty s úkoly jsme na doporučení paní Janouškové zalaminovali, abychom prodloužili jejich životnost. Přesto prosíme – pokud si sady LOGICO a miniLÜK budete půjčovat, dohlédněte na to, aby je děti neponičily nebo nepoztrácely jednotlivé karty.