Přihlášení do čtenářského konta

Zveřejněno: 13.10.2022

Ve chvíli, kdy se v knihovně zaregistrujete, obdržíte čtenářský průkaz a přístup do svého čtenářského konta.
Proč jej využívat? Ledasco přes něj zjistíte, vybavíte. Po přihlášení do čtenářského konta zjistíte, do kdy Vám platí registrace, zda, popř. jak vysoké máte dluhy vůči knihovně, odložíte si knihy z poličky, zarezervujete si vypůjčené, prodloužíte si výpůjční dobu knih, atd. Zkrátka a dobře, čtenářské konto rovná se řada výhod. Proto přinášíme návod, jak se do něj přihlásit, a přikládáme ilustrační snímky. To, nač na nich chceme poukázat, je buď ve žlutém nebo červeném rámečku).

1. Otevřete si náš web - knihovna.bystre.cz
    /pokud tyto řádky čtete na něm, pak jste tento krok již zvládli ;-) /
2. Klikněte na tlačítko "Čtenářské konto" (obr. 1)
3. Vyplňte uživatelské jméno a heslo (obr. 2)

Číslo čtenáře nebo e-mail:
- číslo, pod kterým jste v knihovně registrovaní, najdete ho na svém čtenářském průkazu
- e-mail, který jste v knihovně udali jako kontaktní
Heslo (PIN): číslice odpovídající Vašemu datu narození ve tvaru rrmmdd
př.: čtenář, který se narodil 1. dubna 1973, by se přihlašoval pod pinem 730401

Ve chvíli, kdy se přihlásíte, se vpravo nahoře objeví Vaše jméno (obr. 3)

Vpravo od jména je malá šipka. Když na kliknete, zobrazí se Vám info o tom, do kdy Vám platí registrace, info o případných dluzích vůči knihovně a řada možností - Nastavení, Změna hesla, Osobní údaje atd. (obr. 4)

Přehled výpůjček vč. termínu, do kdy je máte vrátit, se Vám zobrazí po kliknutí na možnost "Moje výpůjčky".
Zde si můžete výpůjčky v případě potřeby také prodloužit - kliknutím na políčko "Prodloužit".
Pozor! Každý jeden dokument si musíte prodloužit zvlášť! Na jedno kliknutí Vám výpůjčky prodloužíme pouze v knihovně.