Rybáři (četli) dětem

Zveřejněno: 9.11.2022

Dalším spolkem, který se představil v rámci cyklu „Spolky (čtou) dětem“, byli rybáři. Přípravou a realizací programu MO ČRS pověřila jedinou ženu ve spolku, Lenku Stejskalovou. Dobře udělali. Lenka to s dětmi umí. Je mámou tří kluků a pracuje jako asistent pedagoga.

Přečetla nám jednu rybářskou pohádku a úryvek z knihy Zapomenuté revíry, ve které autor, 14letý Matěj Houška, přibližuje svůj projekt chytání na rybnících, na kterých se běžně nechytá, ryb, které ještě nebyly na háčku.

Následovalo povídání si o přečteném a o činnosti spolku.

Poté přišla řada na vyzkoušení si něčeho, co rybář „musí“ umět. S hodem na terč se sice potkají spíše sportovní rybáři, ale děti do rukou dostaly opravdové pruty a vyzkoušely si, jak těžké je (na)hodit.

Program jsme zakončili starou dobrou hrou „Rybičky, rybičky, rybáři jedou“.

Děkujeme vedení školy, že nás pustilo do tělocvičny, kde jsme vše výše uvedené mohli podniknout, aniž bychom se museli bát, abychom něco nerozbili, přinášíme pár fotek a připojujeme info, že dále se představí myslivci, a to v úterý 6. prosince. 

Zprostředkování MVS zpoplatněno paušální částkou

Zveřejněno: 2.1.2023

Milí čtenáři, řada z vás využívá meziknihovní výpůjční služby. Zprostředkování MVS vás dosud stálo pouze poštovné. Od 1. 1. 2023 bude zpoplatněno paušální částkou. Jedna zásilka vás vyjde na 80 Kč (p...
Zobrazit celé